Strona salus-jaworzno.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Informujemy, że wyłączenie technologii cookies utrudni korzystanie z naszej witryny lub może uniemożliwić jej poprawne działanie na Państwa komputerze.
salus
Trychologia

CZYM JEST TRYCHOLOGIA I JAKIE PROBLEMY LECZY

 

Trychologia – jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. Plasuje się ona między kosmetologią, a dermatologią.
Jeżeli masz problem ze skórą głowy oraz borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, to dokonałeś dobrego wyboru, w naszej klinice SALUS pomożemy Ci odzyskać piękne, zdrowe włosy.

 

Trychologia zajmuję się skutecznymi sposobami leczenia i pielęgnacji schorzeń takich jak:


- łysienie (adrogenne, telogenowe, plackowate),
- łojotokowe zapalenie skóry,
- łuszczyca skóry głowy,
- atopowe zapalenie skóry,
- uszkodzenie strukturalne włosów.

 

 

TRYCHOLOG – jest specjalistą zajmującym się wyłącznie skórą głowy oraz włosami.
Zadaniem trychologa jest dokładne przeprowadzenie szczegółowego wywiadu,  analizy stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy.
Dzięki indywidualnemu, holistycznemu podejściu do problemu, stosowaniu wyłącznie naturalnych produktów rezultaty leczenia pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.
Trichoskopia – to cyfrowa metoda badania włosów, która jest wykonywana za pomocą mikrokamery w powiększeniu 20-krotnym. Badanie umożliwia ocenę skóry głowy, ujścia mieszków włosowych oraz kondycji włosów.
Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. 
Należy pamiętać, aby nie myć skóry głowy najlepiej 24h przed wizytą.